Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść

 
 
 
  ID: 8801891

Dworek Michała Elwiro AndriollegoStatus
Istnieje częściowo
 
Dworek Michała Elwiro Andriollego w Mińsku Mazowieckim stoi kilka metrów od ruchliwej szosy z Warszawy do Siedlec i wschodniej granicy. W 1962 r. uznano go za zabytek. Posłużył 30 lat temu za scenografię w „Nocach i dniach“. W latach 70. ktoś chciał go kupić na hotelik i wyremontować. Wtedy nie było to możliwe. Sąsiedni teren zajmowało centrum wyszkolenia WSW (dziś Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej). Nie życzyło sobie w pobliżu nikogo. ...
Dworek Michała Elwiro Andriollego w Mińsku Mazowieckim stoi kilka metrów od ruchliwej szosy z Warszawy do Siedlec i wschodniej granicy. W 1962 r. uznano go za zabytek. Posłużył 30 lat temu za scenografię w „Nocach i dniach“. W latach 70. ktoś chciał go kupić na hotelik i wyremontować. Wtedy nie było to możliwe. Sąsiedni teren zajmowało centrum wyszkolenia WSW (dziś Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej). Nie życzyło sobie w pobliżu nikogo. Dziś z dworku Andriollego zostały resztki ścian.
Ruiny są własnością miasta. W planie inwestycyjnym 2010 – 2015 widnieje ich odbudowa. Ale niestety wszystko na to wskazuje że plany się zmieniły, ponieważ ostatnio teren został uprzątnięty i wystawiony na sprzedaż, więc raczej z odbudowy nic nie będzie. Możliwe że to ostatnia szansa na obejrzenie resztek dworku tego artysty.
Za
Pokaż więcej Pokaż mniej
 

  • Data: 2020-04-12
    komentarze: 0
    Ruina dworku Andriollego.